İzmit Genç İş Adamları Derneği

Hakkımızda

İzmit Genç İşadamları Derneği (İZGİAD)'dir.


İzmit Genç İş İnsanları Derneği; Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK)’ e bağlı olarak 2001 Yılında Kurulan İzmit'te faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
Dernek faaliyetlerini üst organları olan (TÜGİK) Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu koordineli ve bu organlar bünyesinde yer almak suretiyle yürütmektedir.
Kurulduğu günden bu yana kentimizde bulunan genç iş adamlarımızın tecrübelerini gençlerimizle paylaşmayı prensip olarak benimsemiş , bu alanda tecrübe transfer etkinlikleri düzenlemiştir. Yakın zamanda düzenlemiş olduğu tecrübe transfer etkinliklerinden biride İlimizin ve Türkiyemizin tanınmış iş adamlarından Pirelli Türkiye Müdürü Hakan YALNIZ Beydir.
Bu kapsamda üniversiteli öğrencilerimizi ve işadamlarımızla Kocaeli sanayi odası salonunda bir araya getirerek gençlerimizin tecrübe kazanmalarını , iş dünyasında emin adım atabilmelerini sağlamıştır.
Derneğimizin kurulduğu günden bu yana toplantılarını Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin kentimiz Sivil Toplum Kuruluşlarına imkan olarak sağladığı Sivil Toplum Merkezinde düzenlemektedir. Bununla birlikte prensip olarak benimsediğimiz kentimiz ekonomisine katkıda bulunabilmek adına zaman zaman toplantılarını esnaflarımızın işletmelerinde yaparak kentimiz ekonomisine can katmaktadır.

Etkinlik ve Projelerimiz kapsamında
Kocaelinde ve İş dünyasında saygınlığı ve karşılığı olan İş insanları üyeleri ile tecrübe transfer etkinlikleri ile gençlerimizin iş dünyasında tecrübeli iş adamları olabilmelerine imkan sağlamaktadır.
Yerel markalar yaratıp ulusal ve uluslararası boyutlara taşımak konusunda dernek üye firmalarımızla birlikte ortak projeler üretip bu projelerin ulusal ve uluslar arası alanda değer kazanması , uluslar arası pazara açılabilmesi konusunda gerekli görüşmelerin yapılması , izinlerin alınması konusunda adımlar atmaktadır.
Devam eden projelerimiz kapsamında izgiad.org.tr web sitesinin tasarımının yapılmasıyla birlikte nitelikli personellerin istihdam edilebilmesi ve iş geliştirme platformlarının oluşturulması adına tüm üye ve misafir firmaların haberleşebilmesi proje , ürün , personel ihtiyaçlarını duyurabileceği bir platform oluşturmaktadır.
Üye kahvaltı ve gezi organizasyonlarıyla yönetim kurulu ekibimizin bir araya gelerek iş dünyasında kazanımların paylaşılması , sosyal iletişim ağının güçlendirilmesi adına etkinlikler düzenlenmektedir.
(TÜGİK) Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonumuzun her yıl düzenlemiş olduğu iş zirvesi etkinliklerine katılım sağlayarak ulusal pazarda etkin olabilmek adına adımlar atılmakta ve yine Konfederasyonumuz tarafından yıl içerisinde düzenlenen gezi , toplantı organizasyonları kapsamında bir araya gelerek Türkiye genelindeki tüm Genç işadamları Derneklerimizle iletişim içerisinde bulunmakta ve ticari faaliyetler yürütmektedir.

 

 

İzgiad